Training Cultuurcoördinator voortgezet onderwijs

Word aanjager van cultuuronderwijs in het voortgezet onderwijs! In deze meerdaagse training helpen we je cultuuronderwijs binnen jouw school naar een hoger plan te tillen.
Wat ga je doen?
Tijdens de training word je opgeleid tot een deskundige coördinator die oog heeft voor de belevingswereld van leerlingen en die weet te verbinden met kunst, erfgoed en nieuwe media. Je maakt een cultureel beleidsplan en je gaat op je eigen school aan de slag om cultuuronderwijs naar een hoger plan te tillen. Na afronding van de training ontvang je een nationaal erkend certificaat.
Wanneer?
De volgende training zal plaatsvinden in het eerste kwartaal van 2024. Zodra er genoeg animo is worden de definitieve data bekend gemaakt en ontvang je meer informatie over hoe je je inschrijving definitief kunt maken.
Inhoud
In de training werken de deelnemers aan verschillende aspecten die van belang zijn voor de cultuurcoördinator:
- het vergroten van hun kennis over trends en ontwikkelingen in cultuureducatie;
- het verhogen van eigenaarschap bij collega’s, teams en directie;
- het vergroten van het netwerk en expertise van culturele instellingen;
- hoe een cultuurcoördinator kan bijdragen aan de randvoorwaarden zoals geld, tijd en middelen;
- het uitwisselen van ervaringen met andere deelnemers;
- een beleidsplan of ander beroepsproduct voor de eigen school of culturele instelling;
- de persoonlijke ontwikkeling als cultuurcoördinator.
Na de meerdaagse cursus volgt een feestelijke afsluiting. Hierna kun je namelijk als landelijk gecertificeerd Cultuurcoördinator aan de slag! Bovendien krijg je bij het maken van een beleidsplan voor jouw school begeleiding van zowel de docenten als mensen uit het culturele werkveld.
Lees het interview met trainer en deelnemers van de pilot van deze cursus