01.11.2009
Grieks en Romeins theater
Gymnasium klassen aan de slag met tragedies langs de Limes!


70 jonge hoofden buigen zich al een half uur over een scène van Oedipus van Seneca. “Het moet niet abstract, dat haat ik", roept een leerling. "Ok", zegt een acteur, "maar hoe kunnen we het zo maken, dat het interessant wordt voor ons? " En de ideeën beginnen te stromen.

Op 15 oktober 2009 kwamen zo’n 70 gymnasium leerlingen van Visser ’t Hooft Lyceum samen in een hangar op vliegveld Valkenburg om hun versie van de Romeinse Oedipus te maken. Dit deden zij samen met acteurs, muzikanten, vormgevers en dramaturgen van Muziektheater De Veenfabriek. Daarvoor kregen de leerlingen op school een gastles van Herman Altena (classicus, theaterwetenschapper en toneelvertaler) die hun kennis liet maken met de praktijk van het Grieks en Romeins theater.

Er werd gekeken naar typisch Romeinse elementen in de Oedipus en de muzikaliteit in de theaterstukken uit de Oudheid. Verder werden er op school workshops ‘maskers maken’ en ‘spelen met maskers’ door theaterdocent Nicolette Smilde gegeven ter voorbereiding op de workshopdag.

"Ik wist niet dat er in zo’n korte tijd zoiets bijzonders kon worden neergezet. Ik vind het een erg mooi project. Volgend jaar doen we zeker weer mee!"
Jos Nijhof ( docent Visser ’t Hooft Lyseum, Leiderdorp )

Theater en gymnasium
Met dit project wil Kunstgebouw leerlingen van gymnasia in de gelegenheid stellen om vanuit de praktijk van het hedendaagse theater hun kennis over het theater van de Grieken en Romeinen te verbreden. Kunstgebouw heeft dit project ontwikkeld in samenwerking met de Veenfabriek, en Herman Altena (classicus, theaterwetenschapper en toneelvertaler). Voor dit project is samenwerking gezocht met het Leidse muziektheatergezelschap van Paul Koek. Na deze pilot, zal het project in 2010 door meer scholen in Zuid-Holland worden uitgevoerd.

De film
Klik hier om het filmpje via Youtube te bekijken

Informatie
Voor meer informatie mail naar Sylvia van der Lee of bel: 015-2154515